Content

Кампания 2016 г.

СМГ и Училищното настоятелството набират средства за пътуванията на отборите по математика за участия в престижни международни състезания

 


Подкрепете Софийска математическа гимназия!

Да подкрепим златните деца на България

Индивидуални участия и медалисти

Медалисти и индивидуални участия 1973г. - 1992 г.

Атанас Найденов
15 МОМ Москва 1973г. – участник
16 МОМ ГДР 1974г. – бронзов медал

Иван Велев
16 МОМ Германия 1974г. – участник

Николай Чавдаров
1 БОМ Атина 1984г. – златен медал
2 БОМ София 1985г. – златен медал
25 МОМ Чехословакия 1984г. – сребърен медал
26 МОМ Хелзинки 1985г. – златен медал

Николай Стоев
6 БОМ Югославия 1989г. – сребърен медал
30 МОМ Германия 1989г. – сребърен медал

Надежда Рибарска
19 МОМ Югославия 1977г. – участник
20 МОМ Румъния 1978г. – бронзов медал

Иван Симеонов
21 МОМ Англия 1979г. – бронзов медал

Димитър Грънчаров
6 БОМ Югославия 1989г. – златен медал
30 МОМ Германия 1989г. – бронзов медал

Пламен Илиев
5 БОМ Кипър 1988г. – златен медал
6 БОМ Югославия 1989г. – сребърен медал
29 МОМ Австралия 1988г. – бронзов медал
30 МОМ Германия 1989 – бронзов медал

 




УЧЕНИЦИ ПРИЕТИ В СМГ СЛЕД 4 ИЛИ 6 КЛАС НОСИТЕЛИ НА МЕДАЛИ ОТ МЕЖДУНАРОДНИ СЪСТЕЗАНИЯ 1992-2012

МАТЕМАТИКА

година        

БОМО

БОМ

МОМ

Межд. олимпиада "О.Жаутиков" - Казахстан

1992

 

Мартин Касабов - златен

Младен Мирославов Димитров - сребърен

 
   

Младен Мирославов Димитров - златен

Ясен Пламенов Сидеров - бронзов

 
   

Станислав Николов Ганев - златен

   
       
   

Младен Мирославов Димитров - златен

Младен Мирославов Димитров - златен

 

1993

 

Иван Соасов Велев - златен

Ясен Пламенов Сидеров - сребърен

 
       
   

Младен Мирославов Димитров - златен

Младен Мирославов Димитров - златен

 

1994

 

Ясен Пламенов Сидеров - златен

Ясен Пламенов Сидеров - златен

 
     

Станислав Николов Ганев - златен

 
       

1995

 

Иво Николов Ганев - сребърен

Иво Николов Ганев - сребърен

 
       

1996

 

Иван Стайков Иванов - сребърен

Иван Стайков Иванов - златен

 
   

Людмила Каменова Каменова - златен

Людмила Каменова Каменова - сребърен

 
       

1997

Ивайло Александров Спасов - златен

Иван Стайков Иванов - златен

Иван Стайков Иванов - златен

 
 

Цено Веселинов Ценков - златен

Кирил Сакалийски - сребърен

   
 

Николай Величков Андреев - сребърен

     
       

1998

Николай Величков Андреев - златен

Иван Стайков Иванов - златен

Иван Стайков Иванов - златен

 
 

Николай Славов Чакъров - златен

Кирил Сакалийски - сребърен

Кирил Сакалийски - сребърен

 
       

1999

Румен Иванов Зарев - златен

Цено Веселинов Ценков - сребърен

   
 

Димитър Веселинов Матакиев - бронзов

Тодор Цанков - сребърен

   
 

Павел Петков Попов - сребърен

     
 

Димитър Валентинов Острев - златен

     
       

2000

Росен Димитров Кралев - сребърен

Александър Христов Попов - сребърн

Александър Христов Попов - сребърн

 
   

Цено Веселинов Ценков - златен

Цено Веселинов Ценков - бронзов

 
     

Николай Величков Андреев - сребърен

 
       

2001

Росен Димитров Кралев - златен

Цено Веселинов Ценков - златен

Цено Веселинов Ценков - сребърен

 
 

Матей Нейков - сребърен

Николай Величков Андреев - златен

Николай Величков Андреев - сребърен

 
 

Александър Вакрилов - сребърен

Никофор Цветков Близнашки - сребърен

Румен Иванов Зарев - златен

 
 

Иван Димитров Димитров - златен

 

Александър Лишков - сребърен

 
       

2002

Александър Вакрилов - сребърен

Румен Иванов Зарев - златен

Румен Иванов Зарев - сребърен

 
 

Цветелина Ценева - сребърен

     
 

Веселина Буюклиева - сребърен

Димитър Валентинов Острев - сребърен

Александър Лишков - сребърен

 
 

Борис Странджев - сребърен

Александър Лишков - златен

   
       

2003

Цветелина Ценева - сребърен

Александър Лишков - сребърен

   
 

Аспарух Христов - сребърен

Румен Иванов Зарев - златен

Румен Иванов Зарев - златен

 
     

Александър Лишков - златен

 
     

Росен Димитров Кралев - златен

 
       

2004

Калина Илиева - сребърен

Александър Лишков - златен

Александър Лишков - сребърен

 
 

Искрен Чернев - златен

Матей Нейков - сребърен

Иван Димитров Димитров - сребърен

 
 

Александър Даскалов - златен

Росен Димитров Кралев - златен

Росен Димитров Кралев - златен

 
       

2005

Светозар Станков - сребърн

Росен Димитров Кралев - сребърен

Росен Димитров Кралев - златен

 
 

Десислава Замджиева - бронзов

Александър Лишков - сребърен

Александър Лишков - златен

 
 

Борислав Вълков - сребърен

Матей Нейков - бронзов

Иван Димитров Димитров - сребърен

 
   

Иван Димитров Димитров - сребърен

Цветелина Ценева - сребърен

 
       

2006

Александър Ковачев - златен

Цветелина Ценева - бронзов

Цветелина Ценева - бронзов

 
 

Любослав Панчев - бронзов

Борис Странджев - сребърен

Елина Робева - сребърен

 
 

Катрина Евтимова - бронзов

     
         

2007

Даниел Джевелеков - златен

Цветелина Ценева - сребърен

Цветелина Ценева - сребърен

Александър Даскалов - сребърен

   

Елина Робева - златен

Елина Робева - сребърен

Калин Ланджев - бронзов

   

Александър Даскалов - сребърен

Александър Даскалов - сребърен

 
   

Борислав Вълков - бронзов

   
         

2008

Богдан Станков - златен

Светозар Станков - златен

Александър Даскалов - златен

Александър Даскалов - златен

 

Рафаел Рафаилов - сребърен

Любослав Панчев - златен

Любослав Панчев - сребърен

Калин Ланджев - сребърен

 

Радослав Кафов - сребърен

Александър Даскалов - сребърен

Светозар Станков - бронзов

 
 

Никола Константинов 7 кл - бр

 

Борислав Вълков - бронзов

 
         

2009

Петър Божидаров Пенков - сребърен

Любослав Панчев - сребърен

Любослав Панчев - златен

Любослав Панчев - златен

 

Иво Ивайлов Кортезов - златен

Светозар Станков - златен

Светозар Станков - сребърен

Теодор Илиев Спасов - сребърен

 

Павлена Веселинова ненова - сребърен

 

Виктор Йовчев Вълов - бронзов

 
       

Виктор Йовчев Вълов - бронзов

         

2010

Нгуен Чи Зунг - златен

Любослав Панчев - златен

Любослав Панчев - златен

Любослав Панчев - златен

 

Павлена Веселинова ненова - сребърен

Виктор Йовчев Вълов - сребърен

 

Виктор Йовчев Вълов - златен

 

Велина Тодорова Иванова - сребърен

 

Виктор Йовчев Вълов - сребърен

Даниел Красимиров Добрев - бронзов

 

Георги Иванов Праматаров - сребърен

     
         

2011

Павлена Веселинова ненова - златен

Виктор Йовчев Вълов - сребърен

Виктор Йовчев Вълов - бронзов

Виктор Йовчев Вълов - златен

 

Петър Божидаров Пенков - златен

Богдан Станков - сребърен

Богдан Станков - сребърен

Даниел Красимиров Добрев - сребърен

 

Емилиян Рогачев - сребърен

 

Рафаел Рафаилов - сребърен

Радослав Кафов - сребърен

 

Александър Тенев - сребърен

     
 

Грегориан Пириндев - сребърен

     
 

2012

     

Богдан Станков - златен

       

Рафаел Рафаилов - златен

       

Мартин Минчев - сребърен

         

ИНФОРМАТИКА

година

БОИ

МОИ

Юношеска БОИ

Межд. олимпиада "О.Жаутиков" - Казахстан

         

1993

Емил Владов - сребърен

     
         

1994

 

Светослав Цветков - сребърен

   
         

1995

Красимир Паскалев - златен

     
         

1996

 

Красимир Паскалев - сребърен

   
         

1998

 

Петър Петров - сребърен

   
         

2001

Велин Цанов - сребърен

Велин Цанов - златен 

   
         

2002

Велин Цанов - златен

Велин Цанов - златен - 3-ти резултат

   
 

Георги Цанков - сребърен

Георги Цанков - сребърен

   
 

Веселин Райчев -сребърен

Веселин Райчев - бронзов

   
         

2003

Иван Анев -златен

Иван Анев - сребърен

   
         

2005

Искрен Чернев - бронзов

Васил Люцканов - сребърен

   
         

2006

Искрен Чернев - сребърен

     
         

2007

Искрен Чернев - ср?? Златен?

Искрен Чернев - златен

 

Димитър Христов - бронзов

         
         

2010

Владислав Харалампиев - златен

Владислав Харалампиев - златен

 

Владислав Харалампиев - сребърен

       

Ивайло Караманолев - сребърен

         

2011

Георги Георгиев - сребърен

Владислав Харалампиев - сребърен

Христо Соянов - сребърен

Владислав Харалампиев - златен

 

Владискав Харалампиев - сребърен

Георги Георгиев - бронзов

Кристиян Цъклев - бронзов

 
     

Христо Венев 7 кл - златен

 
         

МАТЕМАТИЧЕСКА ЛИНГВИСТИКА

година

 

МОЛ

   
         

2005

 

Кирил Димов - почетна грамота

   
         

2006

 

Александър Даскалов - сребърен

   
         

2008

 

Александър Даскалов - злaтен

   
         

2009

 

Виктор Вълов - почетна грамота

   
         

2011

 

Виктор Вълов -сребърен

   
 

БОМ - Балканска олимпиада по математика

БОИ - Балканска олимпиада по информатика

 

МОМ - Международна олимпиада по математика

МОИ - Международна олимпиада по информатика

 

БОМО -  Балканска олимпиада по математика за малки ученици

МОЛ - Международна олимпиада по лингвистика

Кампания 2017 г.



Дарете и станете част от успеха на златните деца на България! 

 

Дарение за състезание:
Сума (лв.):
Плащането се осъществява чрез ePay.bg - Интернет системата за плащане с банкови карти и микросметки.

За да получите документ, който удостоверява дарението пред данъчните служби, моля изпратете контакти и данни на адрес Този имейл адрес е защитен от спам ботове. Трябва да имате пусната JavaScript поддръжка, за да го видите. .

Контакти

Адрес: ул. "Искър" No 61
София 1000
e-mail: info@smgstars.org